Värsked kommentaarid

  Archive for the ‘Logiraamat’ Category

  PostHeaderIcon Mahagon on kohal

  See ei ole mingi suvaline lauahunnik, vaid äsjasaabunud pinutäis ehk ca 2 tihumeetrit aafrika mahagoni. Sellest peaks paadi restaureerimiseks jätkuma ja ülegi jääma.

  314

  PostHeaderIcon Marko kangutab mootori kallal…

  … aga selle elustamisega läheb veel aega. Oleks tulnud 1950. aastast pärinevale Penta-vanakesele natuke topkat turgutuseks anda, aga me ei saanud küünlad seekord lahti.

  001

  PostHeaderIcon Vööriteki puhastamine

  Paadi vööritekk oli kaetud korduvalt ülevärvitud kanvaaga. See läheb nüüd kõik puhtaks, et aru saada, mis selle all peidus on, uus tekk tuleb puidust. Klüüsid, tekipollari ja luugi võtsin ka maha, et nad uuesti üle kroomida.

  011

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  014

  PostHeaderIcon Tallinna Merepäevadel 2011

  Tekkis eesrindlik mõte, et näitaks seda paati tema praeguses olekus õige avalikkusele. Mõeldud-tehtud, paraku ründas avalikkus paati Sarmaatia väljadelt pärinevate metsistunud hordidena, kes inimkeelest eriti aru ei saanud. Seetõttu sellises vormis eksponeerimist tulevikus enam ei tule.

  Aga toredaid ja huvitavaid inimesi käis ikka ka külas!

  091

   

   

   

  PostHeaderIcon Paat leitud!

  Pärast mitmeaastast otsimist õnnestus mul lõpuks leida soovidele vastav paat Hoforsist, mis asub Stockholmist ca 250 km põhja pool. Ülemisel fotol on ta hetk enne teeleasumist Eestisse ja alumisel veel Rootsi lipu all, nimi oli tal siis “Pärlan” (eesti keeles “Pärl”). Kahe foto tegemise vahele jääb ca 4-5 aastat ehk aeg, mil ta ühes angaaris seisis ja oma uut elu ootas. Vana omanik oli aastaid tagasi surnud ja tema poeg, kes paadi ka müüs, ei viitsinud enam sellega mässata. Sama pere käes oli paat umbes 30 aastat.

  pealetõstmine Hoforsis

   

   

   

   

   

   

   

  Siin veel Rootsi lipu all, paadi nimi oli siis "Pärlan"...